pondělí 4. září 2017

Mistrovství světa v Stand UP Paddle Dánsko 2017

Od historicky prvního mistrovství světa stand up paddle v Peru uběhlo již pět let. Teprve však letos se poprvé koná na našem mateřském kontinentu. Od 4. září se v dánské Kodani soutěží ve vytrvalostních závodech a sprintech. Následně se mistrovství přesouvá do rodiště favorita závodů Caspera Steinfatha. Klitmøller zvaný Cold Hawaii hostí surfové a technické disciplíny.

Českou republiku zastupují čtyři jezdci pod záštitou ČFSUP. Ti, kdo se účastní paddleboardových akcí a závodů v Česku tuhle partičku asi víceméně zná. Ivča Dundová (longdistance a technical race), Andrea Moravcová-Meier (surf), Tomáš "Albey" Vaněček (long distance, sprint) a Tom Grošup (technical race) prošli hrdlem nominačních závodů českého poháru.
Mistrem světa v SUP long distance se stal Bruno Hasulyo, který v závěru předjel Connora Baxtera. Pro třetí místo si dojel Titouan Puyo. V náročných podmínkách a velké konkurenci nejlepších světových profi závodníků skončili Tomáš Grošup na 43. místě a na 50. místě se umístil Tomáš Albey Vaněček z celkového počtu 70. startujících. Iva Dundová obsadila 29. místo v ženské kategorii.

Nyní se mistrovství přesouvá na sever na místo zvané Cold Hawaii, kde proběhne zahajovací ceremoniál a pak závodníci budou čekat na vhodné podmínky na moři, aby se mohli utkat v Technical race SUP Surf.

Žádné komentáře:

Okomentovat