středa 20. července 2016

Brunotti Rocket Race 12'6'' - závodní iSUP

Vyzkoušejte závodění na nafukovacím paddleboardu!


Podstatou nafukovacích paddleboardů je, že je můžete snadno skladovat i převážet. Pokud však dojde na závodění naprostá většina jezdců volí pevné sprintové plováky a podle počasí pak s přídí na hladkou vodu nebo vlnky. Problémem je, že pokud by jste chtěli být připraveni na všechny podmínky a všechny disciplíny, budete si muset pořídit opravdu velké množství paddleboardů. Čím dál více se tak začínají prosazovat univerzální nafukovací závodní plováky v délkách kolem 12 stop. Otestovali jsme kvalitní high-endový plovák Brunotti Rocket Race 12'6''.


Brunotti Rocket se velmi blíží shapu pevných prken. Boční raily jsou oproti pevným prknům však podstatně více kulatější. Board má střední rocker (zvedající se příď), který dobře překonává větrné vlny a při downwind jízdě se příď nepotápí a nebrzdí o vodu. Ostrý nose rozráží vodu a vyhazuje ji směrem vzhůru.


Rozměry paddleboardu jsou na délku 12'6'' (381 cm) a na šířku 28'' (71 cm). Tloušťka boardu je 15 cm. Celkový výtlak je slušných 240 litrů. Prkno tedy s přehledem zvládne silnější jezdce. Při závodění pak větší objem dává potřebnou stabilitu i při silným bočním větru a vlnách.


Při nafouknutí na udávaný tlak 15 psi se Brunotti Rocket i při své délce nijak výrazně neprohybal. Na závod bych však doporučil hustit i na o něco vyžší tlak. Brunotti samozřejmě jako všechny nafukovací plováky pruží, ale i po zvlněné hladině klouže výborně a pocit z jízdy je podobný pevnému cruiseru.

Board má hranatý tail (flat resp. squash) a při zašlápnutí vzadu se dá velmi snadno otočit kolem bóje na malé vzdálenosti. Brunotti Rocket bych jednoznačně doporučil pádlerům, kteří jezdí dlouhé tratě a rádi si současně zazávodí a poměří síly na stojaté i tekoucí vodě. Brunotti myslí i na to, že za závody je třeba cestovat a tak je supboard dodáván s bagem s kolečky včetně pumpy a pádla, přestože racer bude volit spíše custom pádlo na míru místo univerzálního nastavitelného pádla.

Žádné komentáře:

Okomentovat